Konstituiran 6. saziv Savjeta mladih Zagrebačke županije

5. srpnja 2022.

Dana 05. srpnja 2022. godine održana je Konstituirajuća sjednica 6. saziva Savjeta mladih Zagrebačke županije na kojoj je, jednoglasno, za predsjednika izabran Haris Hadžić iz Rugvice, a za zamjenicu predsjednika Marija Magdalena Šolčić iz Samobora.

Savjet mladih je savjetodavno tijelo Županijske skupštine Zagrebačke županije te ima 13 članova i 13 zamjenika članova koji su izabrani na mandat od 3 godine.

Uspješan rad novom sazivu poželjela je predsjednica Županijske skupštine Martina Glasnović. „Od Savjeta mladih očekujemo brojne prijedloge i inicijative, da nam ponude svoje viđenje stvari te na taj način kreiraju svoju budućnost i budućnost svih mladih na području Zagrebačke županije“, rekla je Glasnović.

„Puno je posla pred nama. Fokus na mladima nikad nije bio jači nego sada. Zagrebačka županija i naše jedinice lokalne samouprave rade puno toga kako bi se poboljšali uvjeti života za mlade te ćemo u tom smjeru nastaviti i mi s dobrim prijedlozima i savjetima i nekim novim idejama“, rekao je Hadžić u svom pozdravnom govoru.

Izabrani članovi te njihovi zamjenici su: Haris Hadžić (zamjenik: Lucijan Dodik), Marija Magdalena Šolčić (zamjenik: Karlo Tomašković), Tereza Novak (zamjenica: Klara Koščec), Josipa Senković (zamjenik: Karlo Piršlin), Vito Zelenika (zamjenica: Anamarija Ivančević), Danijel Bačan (zamjenik: Ivo Franjičević), Sara Mikulić (zamjenik: Matej Lacić), Petra Rundek (zamjenik: David Žeger), Filip Martinčević (zamjenica: Ines Martinčević), Dominik Baltić (zamjenik: Petar Radek), Leon Lukinić (zamjenik: Karlo Tomašković), Helena Drvenkar (zamjenica: Ivona Petek) i Vedran Jambrović (zamjenik: Petar Đopar).